My Blog

Nejsou lidi? Omyl.

on 1.10.2018

Nejsou lidi! To dnes uslyšíte z každé strany. Jedná se o klasické klišé, vždyť lidí je pořád stejně, ale bohužel pro vás (zaměstnavatele), mají možnost si vybírat. Ekonomika je momentálně na vrcholu a nezaměstnanost je takřka nulová: 3,1 %. Firmy se o své zaměstnance doslova perou, a to všude. Všechny faktory nahrávají zájemcům o práci, kterou dneska seženou na každém rohu.

FIRMY MUSÍ UMĚT ZAUJMOUT

Pokud se chcete vymanit z řady stovek reklam nebo inzerátů, které HR oddělení chrlí jak na běžícím pásu, musíte se odlišit. Zaměstnance musíte umět zaujmout a vyvolat v něm. Ideálně kladné emoce. Vašeho zájemce byste neměli zasypat spoustou informací, ale být struční, jasní a emotivní.

 

PROČ VYVOLAT EMOCE

Principy zlatého kruhu vysvětlují, proč se člověk rozhoduje prostřednictvím emocí. Jsou to hluboce zakořeněné principy v evoluci lidského chování. Dvě střední části tvoří limbický systém, který má na starosti naše pocity jako je důvěra či loajalita. Mozková kůra se stará o racionální a analytické myšlení.

Je tedy důležité v náborové kampani vzbudit pocit důvěry, stability či tradice (proč by měl jít pracovat zrovna k vám), než například jen vyjmenovat fakta o pozici (co mu nabízíte).

 

 

NÁBOR JAKO ZÁŽITEK

Celý proces od inzerátu, až k finálnímu pohovoru by měl vyvolávat v člověku pocity pohody a jistoty, budoucí zaměstnanec by se rozhodně neměl cítit ve stresu či pod tlakem.

Je důležité celou digitální cestu až k vašemu stolu zpříjemnit a zjednodušit.

 Zaměřte se na několik faktorů:

 • Design, texty a kreativa inzerátu. Zkuste to prostě jinak! To si povíme na workshopu (více informací níže)
 • Využívejte video formáty. Zaměstnanec HR oddělení by mohl připravit krátké intro video, kde se budoucímu zaměstnanci představí a sdělí mu, co od něj očekává. Zájemce o práci si dokáže za firmou představit skutečné tváře, nejen nejen logo či korporátní stránku. Tedy vyvoláváte v něm už zde nějaké emoce. Rád vám ukážu videa, která fungují.
 • Sociální sítě: Facebook, LinkedIn, Instagram. Myslíte, že obsah, který tam máte je zajímavý i ze strany zájemců o práci? Rád vám pomůžu připravit speciální obsah pro nábor nových zaměstnanců.
 • Web musí působit moderně, jednoduše a intuitivně. Pokud máte web z roku 2009 a od té doby na něj nikdo nesáhl, dojem neuděláte.

 

To je jedna část celého procesu. Záleží i na benefitech, které zaměstnancům nabízíte, na celkovém přístupu a filozofii firmy. Každá generace prahne po něčem jiném. Miléniálové chtějí ideálně volnou pracovní dobu a flexibilitu, kdežto Generace X, která se už stará o rodinu, prahne touží po jistotě a k firmám jsou většinou loajální.

 

RÁD VÁM POMOHU

 

Díky inspirativnímu workshopu, který jsem připravil pro celý HR tým Czechoslovak Group. Jedná se o ucelený workshop pro zaměstnance personálních oddělení ze segmentu technologických / výrobních firem a společností.

Společně se podíváme jinak na všechny možné procesy, které musí budoucí zaměstnanec absolvovat a jak lidé v dnešní době vlastně přemýšlí.

Vyjmenujeme si kanály a vytvoříme příklady ideálního obsahu, které vám pomohou budoucího zaměstnance zaujmout, a hlavně si řekneme. Tedy říct mu proč by měl u vás pracovat. Jak v lidech vyvolat emoce a jak využít silné stránky zaměstnanců pro růst vaší firmy. Praktické ukázky rozhodně  chybět nebudou. Celé setkání je koncipováno více prakticky než teoreticky.

Na celý proces náboru zaměstnanců nahlížím z pohledu marketingu, neotřele a nově!

 

4 hodiny přesně toho, co potřebujete:

 • jak vypadá dnešní pracovní trh a proč všichni říkají, že nejsou lidi na trhu
 • kde budoucí zaměstnance zaujmout a jak, projdeme si celou cestu jak v online tak offline prostředí a ukážeme si všechny příležitosti k upoutání pozornosti
 • kompletní průvodce digitálním světem náboru
  • web jako výkladní skříň, nezanedbávejte ho
  • sociální sítě by vám měly práci ulehčit, neměly by vám jen brát čas a energii
  • jak správně cílit kampaně, aby nelítaly vaše peníze vzduchem
 • jak vyvolat v lidech pocit, že u vás musí pracovat
 • jak to dělá vaše konkurence a proč to dělá zrovna takto
 • jaký HR marketing používají lídři na trhu
 • nemine vás ani spousta ukázek z praxe a podrobné návody jak na to
 • na závěr si vypracujeme konkrétní plán a krok po kroku

 

Pokud jsem ve vás vzbudil zájem, neváhejte se ozvat. NAPIŠTE MI

Ondřej VáchaNejsou lidi? Omyl.

Related Posts

Take a look at these posts