My Blog

Freelancer místo zaměstnance? Proč ne.

on 29.3.2018

Zaměstnanci jsou v dnešní době velmi drahým luxusem, který se už nevyplácí. Je potřeba, aby firmy začaly přemýšlet jinak a nebály se oslovit freelancery na externí spolupráci. Viděl jsem spoustu projektů, kde hlavní tým tvořila skupina externích profesionálů, kteří se navíc znali, tedy byli i více sehraní a dobře pracovali. Proč? Protože jsou naučeni odvádět skvělé výsledky, na rozdíl od zaměstnanců, u kterých to končí zabouchnutím dveří z práce.

#1 Znalosti a zkušenosti

Netvrdím, že klasický zaměstnanec nemůže být zkušený markeťák, ale ruku na srdce, zaměstnanec nemá moc důvodů se neustále vzdělávat a učit se nové věci z oboru. Má své prostě jisté, tak proč se snažit dál. Freelancer se oproti tomu MUSÍ celoživotně vzdělávat, jinak bude za měsíc bez práce. Každé ráno si pročítám novinky z trhu, čtu zahraniční články, sleduji videonávody a povídám si se zajímavými lidmi. Pokud bych to přestal dělat, práci, kterou bych mohl získat dostane mladší a zkušenější dravec, který má přehled. Troufám si tedy říct, že markeťáci na volné noze mapují celý trh, jsou flexibilnější a učenlivější. Tím pádem výkonnější a efektivnější.

#2 Pracovní doba

Co je to? Já pracuji kontinuálně a pořád, nerozlišuji pracovní den nebo víkend. Je mi jedno, jestli pracuji ráno nebo pozdě večer. Freelanceři jsou naučeni pracovat klidně i deset až dvanáct hodin denně, když je to potřeba. Na toto se vám klasický zaměstnanec vykašle. Pondělky nás neděsí. Pro nás práce nekončí odpípnutím kartičky u východu. Vše je o efektivitě práce a nastavených cílech.

#3 Rychlost a efektivita

Někteří z nás jsou placeni hodinově, jiní úkolově. Tak jako tak cílem je mít práci odvedenou kvalitně a efektivně. Dobře odvedená práce za krátkou dobu = další zakázky a doporučení. Ranní rituály nám nezačínají hodinovým kafem, sjížděním Facebooku a pokecem s kolegou v kuchyňce. Já osobně vstávám už v 6:00, abych mohl v 8:00 začít pracovat, a tím nemyslím prokrastinaci, ani zdlouhavou výrobu kávy. Firmy si nás najímají, protože jsme zkušení, rychlí a efektivní. Nemíváme pondělní deprese ani páteční radosti z odpočítávání do víkendu. Prostě makáme.

 

#4 Kontakty a konexe

Píseček markeťáků na volné noze je malý, takže známe spoustu šikovných lidí, kteří dokáží spoustu zajímavých věcí za skvělé ceny. Já osobně mám v záloze snad všechny možné online i offline profese, na které si lze vzpomenout. Znám web developery, šikovné grafiky, celý tým na PR, PPC specialisty nebo lidi na vývoj aplikací. A takto bych mohl pokračovat. A když někoho neznám já, zná ho můj parťák. Tak to prostě funguje. Má i váš zaměstnanec v rukávu podobná esa?

#5 Cena rozhoduje

To nejlepší jsem si nechal na závěr. Možná se vám bude zdát naše odměna vysoká a říkáte si, proč si nenajdete zaměstnance na hlavní pracovní poměr, místo freelancera? Je to jednoduché. Všechno to je vzorec efektivity, rychlosti, volitelné pracovní doby a kontaktů.

Krátký příběh ze života: Najmete si na 10 dní z měsíce seniorního freelancera místo zaměstnance. Freelancer si řekne 60tis Kč za měsíc. Zdá se vám to hodně? Počítejte se mnou. Zaměstnáte za stejnou cenu člověka na plný úvazek a máte na něj také 60tis Kč, ale super hrubé mzdy, protože to je plná cena zaměstnance. Tedy pro něj to je 40tis hrubého a přibližně 30tis čistého. Za tuto odměnu si nemůžete seniora vůbec dovolit. Získáte tedy juniorního zaměstnance s roční praxí, který vám stejně za rok odejde. Zkušení a spolehlivý profesionál vám bude za tuto odměnu vytvářet strategie, koncepty a vše co si společně vymyslíte, může také realizovat. Kdežto najatý zaměstnanec – junior udělá maximálně to co, mu řeknete a ještě to po něm budete muset kontrolovat. Freelancer navíc stihne všechno v dohodnutém časovém rámci a mnohem víc.

Cílem tohoto článku je upozornit vás na tuto možnost. Moje zkušenosti nemusíte využívat jen jednorázově, nebo projektově. Pokud nemáte dostatek financí a nervů na zaměstnance, můžete si na dohodnutý úvazek najmout freelancera jako jsem například já, nebo další, kteří se rozhodli dělat věci jinak.

Ondřej VáchaFreelancer místo zaměstnance? Proč ne.