My Blog

Sám sobě šéfem. Budoucnost na pracovním trhu patří freelancerům.

on 5.2.2018

Práce na volné noze (freelancing) je současný trend mileniálů. Mileniálové je generace, která dosáhla dospělosti na přelomu 21. století. Vyrostli s internetem a moderními technologiemi a dokázali je přeměnit ve své pracovní zkušenosti. Jaké jsou výhody práce na volné noze? Proč bude v budoucnosti čím dál větší zájem o freelancery a kolik si takový člověk vydělá peněz?

(Skoro) každý může být freelancer

Mantinely práce na volné noze jsou určeny už samotným oborem. Ideální je online marketing (PPC, sociální sítě, tvorba webů a další), překladatelství nebo psaní článků do nejrůznějších magazínů a novin. Já osobně spadám hned do první kategorie a mimo pravidelných schůzek můžu konstatovat, že to zvládnu odkudkoli.

Druhým a velmi důležitým faktorem je sebekontrola a disciplína. Představte si, že ze dne na den začínáte pracovat na volné noze a nemusíte vstávat v 6 hodin ráno. Vstanete i tak? Já ano. Mít harmonogram a striktně ho dodržovat je nesmírně důležité. Jakmile začnete prokrastinovat, jste jednou nohou v pekle. Pořiďte si kalendář a rozdělte si den do pracovních a volnočasových bloků. Naplánujte si pravidelné schůzky s klienty či v agenturách, ať napevno víte, že například každou středu musíte mezi lidi.

Posledním faktorem je nutnost umět si říct za svou práci dostatečnou finanční odměnu. To bohužel většina lidí neumí a nedokáže si svou cenu obhájit. Začínající freelancer ve většině případů kývne na cokoli, jen aby práci dostal. Když si ale spočítá počet hodin v závislosti na finanční odměně, dostane se na hodinovou mzdu prodavačky v Kauflandu.

Značky nás milují

Agentury najímají freelancery na určité práce, úkoly nebo časová období. Jakmile job skončí, společnost se s námi může s klidem v duši rozloučit a zavolá si nás až bude další zakázka. Takto může člověk na volné noze fungovat i pro několik agentur a nikdo s tím nemá problém.

Firma je podobný případ. Než aby zaměstnali za průměrný plat juniorního markeťáka, mohou si za jeho super hrubou mzdu dovolit seniorního freelancera na part-time úvazek. Odpadá i šílené papírování, řešení daní, sociálního a zdravotního pojištění a další byrokratické vymoženosti. Současný trend je jasný, zaměstnanec si může v dnešní době vybírat, kde bude pracovat. To ale nevydrží věčně. Myslím si, že za několik let se trend opět otočí a firmy začnou šetřit. V tu chvíli si raději zaplatí externího pracovníka, než podstupovat celý proces hledání nového a dražšího zaměstnance.

Já osobně doporučuji kombinaci obou výše zmíněných možností.

Kolik si freelancer vydělá

Nejdřív je nutno definovat, jak je freelancer ohodnocený. Zavedený systém jede v hodinových kolejích, tedy freelancer si vyfakturuje určitý počet hodin, které strávil nad projektem. Před samotnou prací je nutné si ujasnit přibližný počet hodin, aby si agentura či zaměstnavatel dokázali udělat představu a vydefinovat si hodinovou mzdu. Druhým způsobem může být tzv. success fee (odměna za určitý výsledek), freelancer odvede slíbenou práci a je hotovo. Jak dlouho to zabere, to záleží na něm, pokud nemá přesně stanovený termín dodání.

A dostáváme se k jádru pudla = hodinová mzda. Hodinovka se u každého freelancera liší. Většina pracovníků na volné noze má hodinovku do 2 000 Kč. Začínající jsou někdy i kolem 300 Kč za hodinu a musejí se k vyšší sumě postupně dopracovat. Je nutné si uvědomit, že průměrná hodinová mzda 1 000 Kč freelancera se nedá srovnávat s běžnou hodinovou mzdou zaměstnance. U freelancera neplatíte hodiny, ale léta strávená studiem daného oboru, školy, kurzy a roky praxe a dovedností. Do hodinovky spadá jakákoli činnost, kterou s daným projektem či klientem vytváříte, tedy i psaní emailů, telefonáty a další komunikace. Na to většina freelancerů zapomíná.

Představte si freelancera s desetiletou praxí a specializací v online marketingu, sociálních sítích a se znalostí všech aktuálních trendů, pracujícího pro 2 až 3 agentury a pro 4 vlastní klienty. U některých má pevnou měsíční sazbu, kterou si stanovili na začátku spolupráce, u agentur naopak hodinovku do 1 000,-Kč. Pokud se mu daří, klienty s pevným ohodnocením zvládne do 60 hodin měsíčně a zbylý čas je placen hodinově. Jelikož většina freelancerů nepracuje klasických 160 hodin, jako zaměstnanci bez problému se dostaneme na 200 hodin měsíčně. Teď už stačí jednoduchá matematika.

 

Být freelancer není med

Aby to nevypadalo moc růžově, pojďme se podívat i na některá negativa. Sebekontrolu jsem už zmínil, bez ní to můžete rovnou zabalit. Profesionál na volné noze si musí neustále hledat nové klienty a nové možnosti. Jsme neustále ve střehu a v pohybu. Zaměstnanec si prostě sedne na svou židli a je mu jedno jestli něco dělá nebo ne.  Peníze dostane tak jako tak. U nás to tak nefunguje. Nepracujete = nevyděláváte.

Dovolená. O té se může některým jen zdát. Záleží případ od případu. Jsou i tací, kteří staví dovolenou na první místo a cestují hodně. Pak jsou i freelanceři, kteří mají práce až nad hlavu a bojí se na dovolenou vůbec odjet. Mají strach, že přijdou o svůj příjem. Ideálním stavem je kombinace obojího. Já jsem zvyklý pracovat i na dovolené a o víkendu. Nefunguje pro mě rozdělení pracovní týden / víkend. Pracuji kontinuálně a například pondělky mi fakt nevadí.

Další nevýhodou může být fakt, že freelancer si sám platí zdravotní, sociální a daně. Ideálně platit každý měsíc nutný základ a šetřit si další finance bokem, až přijde daňové přiznání. Pokud začínáte, odhadněte po několika měsících váš možný příjem a nechte si učetním spočítat odhad daňového přiznání a všech nákladů.

Nedostáváme stravenky, nemáme pevný počet dní dovolené a nemáme žádné firemní benefity. Sick days je náš problém a za návštěvu u lékaže taky moc nedostaneme.

Ale stejně je to SUPER!

  • Řídím si svůj volný čas a maximálně mi to vyhovuje. Například pátky si nechávám volné na věci, které jsem nestihl v týdnu zařídit.
  • Jako freelancer diverzifikuji příjmy. Pokud mi odejde jeden klient, není to tak hrozné, jako když vás vyhodí z práce. V tu chvíli jste bez příjmu. Já jako freelancer mám 5 nebo 6 klientů, tedy není to pro mě takový zásah jako pro klasického zaměstnance.
  • Každý den je jiný. Navíc je takový, jaký si ho sami uděláte. Různorodost je to, co mě na tom baví.
  • Příjem freelancera je z pravidla vyšší, než příjem zaměstnance. Záleží na mnoha faktorech.
  • Jsme neustále v pohybu, učíme se a vzděláváme. Pokud polevíme, semele nás někdo chytřejší a vzdělanější.

Pokud potřebujete pomoci s touto tématikou. Neváhejte mi napsat.

Ondřej VáchaSám sobě šéfem. Budoucnost na pracovním trhu patří freelancerům.