My Blog

Web ICO projektu jako výkladní skříň

on 7.1.2018

Všeobecné pravidlo, že web je jako výkladní skříň byznysu platí u ICO dvojnásob. Vstupní stránka musí obsahovat všechny důležité informace a mělo by být zřejmé, o čem celý projekt je. Pokud udržíte návštěvníka na webu déle než minutu, zaujali jste ho. Existují různé druhy investorů a ti nejzkušenější dokáží projet obrazovku očima během několika vteřin. Tyto vteřiny rozhodují o všem!

Doména na první dobrou.

ICO nemá obsahovat doménu typu .cz nebo .eu a podobné lokální domény. U těchto projektů je ideální koncovkou .io, kterou používají buď startupy nebo technologické společnosti. Doména je zkratkou slov Input/Output. Koncovkou .com samozřejmě nic nezkazíte.

Obsah vstupní stránky

Vstupní stránka (tzv. hero-screen) říká hodně o projektu. Návštěvník najde v Menu vše potřebné. Informace o týmu, ideologii projektu, informace o Token Sale a má možnost se okamžitě registrovat. Registrací je u ICO několik. Cílem je dostat návštěvníka webu hlavně do specializovaných komunikačních platforem pro ICO, jako jsou Telegram a Reddit. V druhé řadě neuškodí sesbírat si emaily k přihlášení do newsletteru, například pod možností získání bonusu v pre-sale fázi. U social buttonů by neměl chybět i Facebook, LinkedIn či Twitter. Tím nejdůležitějším na webu v prvotní fázi před samotným Token Sale je Whitepaper, technologicky podrobná zpráva, která popisuje problém a jeho řešení.

Pokud máte už datum Token Sale, neměli byste opomenout Countdown, neboli odpočítávání do startu Token-Sale. Důvěryhodnost zvedne i zařazení chatu na stránku. Chat musí samozřejmě fungovat 24/7. Najmout můžete specialisty z jiných zemí.

Většina ICO webů je neuvěřitelně dlouhá. Web totiž obsahuje velké množství informací, které by se na jednoduchou microsite nevešly. Pokud pojmete web v minimalistickém stylu a uvedete základní informace, můžete to rovnou zabalit. Investoři hledají co nejvíce informací a web by měl odpovědět na všechny jejich otázky.

Struktura kvalitního ICO webu:

  • O ICO projektu
  • Vysvětlení problému a navrhované řešení
  • Informace o týmu s aktivními linky na social media
  • Ambasadoři a advisoři projektu (známá jména, která projekt zaštiťují)
  • Detailní informace o Token Sale
  • Timeline / Milestones
  • FAQ
  • Blog
  • Kontaktní formulář

Zmínění ambasadoři a advisoři jsou hlavním lákadlem. Pokud se vám pod projekt podepíšou velká jména z blockchainového světa, máte malé ale významné plus. ICO komunita a investoři na zvučná jména dají. Uvádím zde mé oblíbené NAGA ICO, které už má po Token Sale, ale advisory má ukázkové.

 

Čím lépe technologicky bude web vypadat, tím lépe pro vás. Inspirovat se můžete u jiných ICO třeba zde.

Ondřej VáchaWeb ICO projektu jako výkladní skříň