My Blog

Instastories – mohutné hltání obsahu pro 2018

on 14.12.2017

Instastories (dále jen Stories) na Instagramu jsou rok starou záležitostí, která vznikla jako protiúder Facebooku odmítnutí prodeje Snapchatu. Relativně nová vychytávka si získala během krátké doby velkou oblibu, i když ze začátku to neměla jednoduché. Už teď je zřetelný masivní nárůst doslovného hltání obsahu Stories oproti sledování klasické zdi. Nebudeme si nic nalhávat, 2018 bude rokem Instastories. Je to způsobenou stále rychlejší dobou, která uživatele tlačí ke sledování co největšího množství obsahu v co nejkratším čase. Více než 200 milionů uživatelů používá Stories každý měsíc, což je ve finále o 50 milionů více, než v případě Snapchatu a číslo v následujícím roce samozřejmě poroste.

Na Stories publikovali uživatelé průměrný obsah, který si nezasloužil být vyvěšen na zdi. Tedy doplňující funkcionalita k hlavnímu feedu (zdi). Nyní se karty obracejí a kvalita obsahu se na Stories rapidně zvedlaNaopak na zeď publikujeme třeba už jen dvakrát či třikrát týdně, ale začínáme se ve velké míře věnovat Stories. Příběhy (Stories) nabízejí víc a víc doplňujících funkcí, se kterými si lidé velmi rádi hrají. Boomerangy, videa pozpátku, zpomalené záběry a další. 

Stories si zamilovali i influenceři, kteří bez toho už nedají ani ránu. Doprovodné soutěže, ankety, krátké vlogy, živé vysílání a stovky šablon, které dobře znají denně a používají. Většina influencerů využívá Stories k upozornění na novou fotku na zdi nebo na menší soutěže, tipovačky a ankety. Stories je ideální nástroj jak poprosit fanoušky o laskavost typu „hlasujte pro mě“, „pošlete mi“ nebo „napište mi to a to“, protože na zeď by se tento typ obsahu prostě nehodil. 

Jak z toho vymáčknout maximum? Firmy by měly Stories využívat především k vyprávění příběhů. Každý obrázek by měl navazovat na ten následující a vytvořit dojem uceleného příběhu, který pojednává o dané značce či produktu. Je to ideální nástroj pro FMCG či e-commerce byznys. Navíc pokud máte nad 10 000 sledujících, můžete fanoušky pomocí prolinku směřovat i na svou webovou stránku (toho by měly využívat výše zmíněné e-shopy). Stories dobře poslouží jako podpůrný kanál. Značky mohou umístit prémiovou fotku na zeď a do příběhů nahrát videa z natáčení a ukázat, jak se produkt používá nebo jak vznikl. 

Pevně věřím, že Instastories v roce 2018 převálcují klasické sledování zdi a většina uživatelů začne hltat obsah z příběhu na plné obrát(z)ky. Zkuste si sami a dejte mi vědět, jak to jde.

Ondřej VáchaInstastories – mohutné hltání obsahu pro 2018

Related Posts

Take a look at these posts