Instastories (dále jen Stories) na Instagramu jsou rok starou záležitostí, která vznikla jako protiúder Facebooku k
Na Stories publikovali uživatelé průměrný obsah, který si nezasloužil být vyvěšen na zdi. Tedy doplňující funkcionalita k hlavnímu feedu (zdi). Nyní se karty obracejí a kvalita obsahu se na Stories rapidně zvedla. Naopak na zeď publikujeme třeba už jen dvakrát či třikrát týdně, ale začínáme se ve velké míře věnovat Stories. Příběhy (Stories) nabízejí víc a víc doplňujících funkcí, se kterými si lidé velmi rádi hrají. Boomerangy, videa pozpátku, zpomalené záběry a další.
Stories si zamilovali i influenceři, kteří bez toho už nedají ani ránu. Doprovodné soutěže, ankety, krátké vlogy, živé vysílání a stovky šablon, které dobře znají denně a používají. Většina influencerů
Jak z toho vymáčknout maximum? Firmy by měly Stories využívat především k vyprávění příběhů. Každý obrázek by měl navazovat na ten následující a vytvořit dojem uceleného příběhu, který pojednává o dané značce či produktu. Je to ideální nástroj pro FMCG či e-commerce byznys. Navíc pokud máte nad 10 000 sledujících, můžete fanoušky pomocí prolinku směřovat i na svou webovou stránku (toho by měly využívat výše zmíněné e-shopy). Stories dobře poslouží jako podpůrný kanál. Značky mohou umístit prémiovou fotku na zeď a do příběhů nahrát videa z natáčení a ukázat, jak se produkt používá nebo jak vznikl.
Pevně věřím, že Instastories v roce 2018 převálcují klasické sledování zdi a většina uživatelů začne hltat obsah z příběhu na plné obrát(z)ky. Zkuste si sami a dejte mi vědět, jak to jde.