My Blog

Jak se dělá komunikace okolo ICO projektu?

on 6.12.2017

Vzhledem k tomu, že počet ICO (Initial coin offeringprojektů roste každý den jako houby po dešti, je marketing v této oblasti zcela samostatná disciplína. Bez pořádného cvrkotu jste absolutně bez šance.

ICO má daná specifika. Kampaň startuje několik měsíců před Token Sale a nejintenzivnější je 1 – 2 měsíce před samotným startem. V nejintenzivnějším období musíme využít všechny dostupné komunikační kanály.

Základním kamenem v celé komunikaci je zveřejnění do ICO listingů jako jsou například ICO-LIST, ICOALERT, ICORATING a další. Bez zalistování na všechny důležité weby se prostě neobejdete. Na zalistování (zveřejnění) do 15 – 20 webů si připravte přibližně 10 000 eur.

Krok číslo dvě: Nasazení old-schoolových bannerů, které vypadají jako kolotočářská elita z devadesátek na weby zabývající se kryptoměnami a Blockchain. Přirovnání k pouťovým atrakcím pochopíte hned, až bannery uvidíte. Spousta blikajících prvků, odpočítávadla ve spodní části bannerů, šílené animace a další vychytávky, které vás vrátí o 10 let zpět. Tento typ bannerů ale v ICO funguje.

Bannery z cointraffic.io

Dalším krokem by mělo být rozeslání tiskové zprávy na minimálně 40 – 50 stránek, které se zabývají crypto problematikou. Webů je více jak 400, ale kdybyste chtěli oslovit všechny, tak byste nedělali nic jiného. Stačí si dle žebříčků vybrat ty nejnavštěvovanější a nejrelevantnější. Angličtina je jasná, doporučuji přeložit i do dalších jazyků.

Tyto 3 základní kameny komunikace rozhodně nedělejte, dokud nemáte absolutně vymazlený web se všemi potřebnými informacemi a kompletně připravený WHITEPAPER.

Sociální sítě se automaticky nabízejí jako další zdroj komunikace. Facebook nabízí skvělé cílení a relativně velké publikum zaměřené na kryptoměny, blockchain a další relevantní témata. Pokud zacílíte globálně s danými zájmy, dostanete se na velikost publika kolem 10 milionů. Vezmete-li to po top 6 zemích, dostaneme se na cílovku kolem 2 milionů. LinkedIn a Twitter jsou také jasnou volbou, Twitter převážně pro USA. Každopádně kampaně na LinkedInu a Twitteru jsou ve výsledku poměr cena/výkon za lead neuvěřitelně drahou záležitostí – více jak 1 000,-Kč.

Využijte influencery a youtubery. Ano i ICO má své digitální hvězdičky, které za nižších desítek tisíc euro natočí či napíší recenzi na váš projekt. Sleduje je nemalá část ICO komunity, tedy mají prokazatelný vliv na výsledek Token Sale projektu.

 

Pokud nemáte čas, ani znalosti v této oblasti, můžete se obrátit na specializované ICO agentury, ale na rovinu – připravte si desítky tisíc euro. Jen provoz a vystavení bannerů na 1 den u těchto agentur stojí vyšší tisíce euro za den! Listing a rozesílka tiskové zprávy je na tom stejně. Věřte, že to nebude vůbec levná záležitost.

Příště se podíváme, jak by měl web ICO projektu vypadat a jaké komunikační prvky by měl mít. Podíváme se pod pokličku Redditu, Telegramu a youtuberů.

Ondřej VáchaJak se dělá komunikace okolo ICO projektu?

Related Posts

Take a look at these posts