My Blog

Tvořte obsah na sociální sítě LIKE A BOSS

on 17.10.2017

Rád bych sdílel několik postřehů, jak vytvářet lepší obsah a vymanit se tak ze škatulky klasických obrázkových postů. Pojďme se podívat, jak využít Gify, 360o videa, či live streaming.

#1 Vytvořte z obrázků GIFy

Vezměte současný příspěvek, který jste chtěli dát na Facebook, nebo Instagram a proměňte ho v GIF. Určitě najdete způsob, jak klasický obrázek rozhýbat a dodat mu trochu života. Nejen, že to bude mnohem zajímavější, ale ve finále to zaujme více fanoušků a zvýší se vám výsledný engagement. Jak se s GIFem poprat najdete ve videu níže:

 

#2 Využívejte 360o fotografie a videa

Obyčejná fotka je klasika, kterou nikoho neurazíte, ale pokud vy nebo vaše firma chcete být cool and trendy na sociálních sítích, musíte jít s dobou. Začněte využívat 360o technologie, které posunuly například Red Bull na úplně jiný level. Pokud otevřu jejich facebookový profil, najdu v něm spoustu 360o videí a fotografií.

Ukázka jedné 360 fotky je ZDE.

#3 Ptejte se svých fanoušků

Lidé se rádi na sociálních sítích zapojují a cítí se užitečně. Vyzvěte je k interakci a položte jim otázku nebo požádejte o zapojení do nějaké aktivity. Bohatě bude stačit reakci do komentu pod daný příspěvek. Už to dokáže zajistit mnohonásobně větší organický dosah, než jen klasický LIKE, který byste jinak dostali na průměrný post.

 

#4 Živé vysílání

Využívejte maximálně možnosti, které sociální platformy nabízejí. Na Facebooku tvořte živé video vstupy a vyzvěte fanoušky k reakcím. Na Instagramu můžete využít Insta stories.

Možná se ptáte, proč dělat živá vysílání, zde jsou dva hlavní důvody:

  1. Dosah – Facebook automaticky upřednostňuje živé vysílání na zdi (feedu) před klasickými posty.
  2. Engagement – dle dat z výzkumů Facebooku je patrné, že lidé tráví raději čas sledováním živého videa před klasickým videem, které není právě live.

 

Zkuste posunout příspěvky mimo klasickou hranici a využijte alespoň jednu z myšlenek na blogu a klidně mi napište, jak jste dopadli. Pokud s tím budete potřebovat pomoct, neváhejte se mi ozvat.

 

Ondřej VáchaTvořte obsah na sociální sítě LIKE A BOSS

Related Posts

Take a look at these posts