My Blog

Školitelů na Facebook je dnes víc než pojišťováků

on 6.10.2017

V dnešní době se specialisté na digitál a hlavně na sociální sítě rodí jak houby po dešti. Každý kdo si za večer udělal online kurz, se na LikedInu nazývá specialistou na Facebook nebo Instagram. Tito takzvaní specialisté končí buď v korporátním prostředí, kde se dokážou aklimatizovat a schovat svou částečnou neznalost před zájmem svých nadřízených, nebo vstoupí na volnou nohu a… školí.

Proto se český trh se hemží školiteli na sociální sítě, kteří jsou schopni vám polovinu dne prezentovat, jak si založit Facebook či instagram, zahltí vás zbytečnými čísly, která druhý den už nebudou platit a po celodenní teoretické nalejvárně po vás budou vyžadovat pár tisíc korun na oplátku.

Bohužel jsem měl hned několik příležitostí zúčastnit se těchto specializovaných školení na Facebook a Instagram. Jediné co jsem si odnesl po osmi-hodinovém úmorném trápení, byl fakt, že vím mnohem víc, než samotný školitel,“ konstatuje Ondřej Vácha, marketingový stratég s více jak desetiletou praxí.

Role obsahu před nosičem

V dnešním digitálním světě roste význam kvalitního, zajímavého, originální obsahu, a naopak se snižuje role jeho tradičních nosičů. Mediální platformu coby nositele tohoto obsahu jde udělat jednoduše z jakékoli platformy a tvořit ji může kdokoli, kdo je kreativní a inovativní. Ať už je to web, blog, sociální medium nebo třeba newsletter. Inovativní firmy jsou už schopné vytvořit vlastní medium, prostřednictvím kterého dokážou informovat, bavit, ale i sdělovat klíčová sdělení. A to v segmentu B2C i B2B.

Digitální svět se mění doslova každý den. Kdo chce být v tomto oboru úspěšný, měl by být jeho pozorovatelem i aktivním účastníkem. Zároveň digitál nefunguje sám o sobě. Důležitá je originální a exkluzivní obsah a integrace s PR, případně také s tradičními médii. Tipy a triky z této oblasti pomůže odhalit třeba workshop BeDIGITAL, který s kolegou nabízíme firmám,“ vysvětluje Ondřej Vácha. „Tento workshop má zajistit kvalitní přísun informací z digitálního prostředí a PR, a ukázat digitální svět a public relations jako jeden ucelený prvek,“ doplňuje.

Správný workshop má dát (nejen) markeťákovi vše co bude pro svou práci v online prostředí potřebovat. Měl by ho naučit postupy a principy fungování sociálních sítí, povědět se vše potřebné o tvorbě webů, analytice, projektovém řízení, webdesignu a zdokonalit všechny potřebné dovednosti z digitálního PR.

Nenudíme lidi teoriemi a čísly, ale ukazujeme jim praktické věci, relevantní case studies, upozorníme, na co si u agentur dávat pozor a celý koncept špikujeme nástroji a poznatky, které budou moct okamžitě začít používat,“ doplňuje Vladimír Michna.

Workshop nejen pro markeťáky

Například workshop BeDIGITAL je koncipován tak, aby si z něj nově nabyté poznatky odnesli případně i jiná oddělení jako jsou obchodní týmy, personalisté, nebo TOP manažeři.

„Nemáme pevně stanovené osnovy, stavíme školení pro danou firmu na míru. Osnovy workshopu jsou určitě jiné pro ředitele firmy a pro personalisty, nebo obchodní tým“, říká Ondřej Vácha a dodává: „Firmy by měly brzy umět samy v tomto prostředí fungovat. Zároveň učíme firmy na co si v případě agentur dávat pozor“.

Workshop má být show, ne nuda!

Firmy se nemusejí bát zdlouhavých a nudných monotónních školení, plných teorie, ale mohou očekávat živý a naučný workshop s 2 lektory naráz. Navíc všechny dotazy budou zodpovězeny okamžitě v průběhu a cílem je vytvořit smysluplnou diskuzi. Máte o školení zájem? Napište mi nebo zavolejte na 720 104 112 a rád vám řeknu více detailů.

onchaminŠkolitelů na Facebook je dnes víc než pojišťováků