My Blog

6 digitálních milníků pro rok 2018

on 6.10.2017

Streaming pojede jako nikdy předtím, virtuální realita má neuvěřitelně našlápnuto, Insta stories stále populárnější, to a mnohem víc se dozvíte během 5ti minut následujícího čtení.

  1. Vzestup virtuální a rozšířené reality.

VR/AR je stále populárnější a to nejen v oblastech jako jsou gaming, sport i auto-moto. Toto odvětví si získává své místo i v technologicky zaměřených oblastech a strojové učení (machine learning).  Nově si s rozšířenou realitou pohrává i iPhone 8 a iPhone X. Oba telefony disponují novými čipy, které umožní uživatelům zažít nové možnosti a zkušenosti s rozšířenou realitou. Pevně věřím, že jak virtuální, tak rozšířená realita vystoupí ze škatulky gamingu a zamíří na sociální sítě. Je to nezbytný krok k udržení uživatelů na daných platformách. Ohledně VR/AR  a využití pro váš byznys se můžete obrátit na Rebel & Glory.

  1. Důležitá role live streamingu

To, co se mohlo zdát jako sci-fi je dnes skutečností. V dnešní době může streamovat živě opravdu kdokoli, kdo má minimálně Facebook či Instagram. Live streaming se stal nezbytnou součástí, pokud chceme fanoušky zaujmout a dobrou příležitostí, jak si získat nové. Vvdnešní době značky počítají v marketingových plánech se Stories na Instagramu, v následujícím roce budou plánovat i živé přenosy.

  1. Síla Insta Stories

Už teď začínám pozorovat převahu sledování obsahu na stories, než na samotném feedu. Stories jsou rychlejší formou hltání contentu než samotné rolování a prohlížení fotek. Ze statistik vychází, že více než 200 milionů uživatelů používá Stories každý měsíc, což je ve finále o 50 milionů více, než v případě Snapchatu. Nemluvím ani o tom, že Stories jsou pouze rok starou záležitostí. Doporučení značkám: využívejte Stories!

  1. Facebook Spaces

Novinka roku 2018, na které Facebook ustavičně pracuje, umožní uživatelům potkávat se společně ve virtuální realitě. DEMO si můžete prohlédnout ZDE (https://www.youtube.com/watch?v=QtiM_DaBtLE). Zájem největších hráčů z oblasti sociálních sítí o VR/AR a hned o pár řádků níže si domněnku můžeme potvrdit. Facebook vlastní firmu Oculus, software a hardware firmu zabývající se virtuální realitou, proto není krok směrem k VR takovým překvapením. Pokud Facebook spustí Spaces v roce 2018, stane se první platformou využívající virtuální realitu v globálním měřítku.

  1. Influencer marketing ve velkém

Už tento rok si Influenceři získali svá místa v marketingových rozpočtech klientů. Rok 2018 určitě nebude výjimkou. To potvrzují i čísla, která říkají, že více jak 90 % marketérů, kteří využili vlivu ambasadorů se domnívá, že dané kampaně byly úspěšné. Jedná se o novou a účinnou formu jak zasáhnout v širším měřítku cílovou skupinu, aniž bychom jim na denní bázi podstrkovali hard-sellové bannery a remarketovali je na každém jejich kroku digitálním světem. Navíc fanoušci ke svým digitálním hvězdám opravdu vzhlíží a udělají pomalu cokoli, aby se jim alespoň trochu přiblížili.

  1. Komunikace skrz messengery

Doposud se firmy soustředily na marketing na sociálních sítích, ale opomínali využití největších platforem na chatování a rozesílku zpráv mezi uživateli.  Přitom více než 2,5 miliardy lidí využívá právě tyto platformy na komunikaci. V dnešní době už je možné marketovat přes Messenger, předpokládám, že následující rok přinese další možnosti jako jsou Whatsapp, Kik a další. K tomu si připočtěme i využití chatbotů, umělé inteligence a hlasových asistentů a máte tu nový komunikační kanál.

Ondřej Vácha6 digitálních milníků pro rok 2018

Related Posts

Take a look at these posts